10-15 вересня 2023 р. у м. Братислава (Словацька Республіка) пройшла 13-та Міжнародна наукова конференція «Наноматеріали: застосування та властивості» (2023 IEEE 13th International Conference «Nanomaterials: Applications & Properties»).

Конференція була організована спільно Сумським державним університетом та Інститутом електротехніки Словацької академії наук (Institute of Electrical Engineering, Slovak Academy of Sciences), Словацьким технічним університетом (Slovak University of Technology in Bratislava), Радою з нанотехнологій Інституту інженерів електротехніки та електроніки (IEEE Nanotechnology Council) та за вагомої підтримки Магнітного товариства (IEEE Magnetics Society), Американсько-української фундації (U.S.-UA Foundation), компанії «Атлант 3Д наносистемс» (ATLANT 3D Nanosystems).

У конференції взяли участь близько 350 учасників, у тому числі майже 100 – онлайн. Було надіслано більше 400 абстрактів, співавторами яких стали близько 1500 вчених. На конференції в рамках 12 різних тематик представлено більше 150 усних та 160 постерних доповідей. Основними тематиками конференції є: наномагнетизм і магнітні матеріали, застосування нанотехнологій в біомедицині, мультифункціональні тонкі плівки та покриття.

З пленарними лекціями виступили відомі іноземні вчені Юрій ГОГОЦІ, Ярослав ФАБІАН, Яель ХАНЕЙН, Володимир ЦУКРУК, Янік МЕЙЕР та Марек ПРЖИБИЛЬСЬКІ. Також було представлено більше 70 запрошених доповідей від вчених із США, країн Європи, Азії.

Кращі доповіді відзначені спеціальними нагородами від спонсорів. Крім того, IEEE Magnetics Society, IEEE Nanotechnology Counsil та U.S.-Ukraine Foundation Biotechnology Initiative надали близько 75 грантів молодим вченим з Індії, країн Африки та українцям, які залишилися на даний час працювати в Україні.

Наукові праці, що відповідають вимогам ІЕЕЕ, традиційно будуть опубліковані у збірнику матеріалів конференції та проіндексовані БД Scopus й іншими наукометричними базами даних.

Наступна конференція «IEEE NAP-2024» буде організована спільно з Інститутом атомної фізики та спектроскопії Латвійського університету та пройде у м. Рига з 8 по 13 вересня 2024 року. Запрошуємо до участі!