23 вересня в СумДУ розпочалися заняття на курсах для офіцерів запасу в рамках «Програми НАТО–Україна з перепідготовки військовослужбовців». Протягом двох місяців навчання за спеціальністю «Інформаційні технології» пройдуть 40 офіцерів - як тих, хто вже звільнився з армії, так і військовослужбовці, які незабаром звільняться в запас та прагнуть отримати нову професію. Програма виконується в партнерстві з Науковим парком КНЕУ.

Програма курсу передбачає веб-розробку, розробку баз даних та навички з управління проектами. Кожен слухач створить власний веб-проект, який увійде до його портфоліо. Навчання проводять досвідчені викладачі факультету електроніки та інформаційних технологій. За словами декана факультету ЕлІТ Сергія Проценка, університет надає колишнім військовослужбовцям можливість побачити себе в IT-галузі, де на сьогодні найбільша кількість вакансій та достойна заробітна плата. Університет сприятиме працевлаштуванню слухачів, зокрема, будуть організовані зустрічі з представниками ІТ-компаній – партнерами СумДУ.

Перед початком занять до військовослужбовців звернувся керівник проекту від Наукового паку Київського національного економічного університету Вадим Козак. Він зазначив, що подібні курси організовані в 26 містах України. Навчання на 300-годинних курсах для слухачів безкоштовне - матеріальні витрати беруть на себе платники податків країн – учасниць НАТО. Після завершення курсів слухачі отримають свідоцтво державного зразка.