20 червня в Сумському державному університеті відбулося урочисте відкриття навчально-дослідної лабораторії з біомедичної інженерії в рамках проекту «Біомедична інженерна освіта у регіоні Східного Партнерства» (BME-ENA) програми ЄС Темпус. Лабораторія сприятиме навчанню магістрів за цією спеціальністю. На сьогодні учасники проекту від України – Сумський державний університет та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» розробили спільний навчальний план з біомедичної інженерії для магістрів із урахуванням рекомендацій університетів Європейського Союзу. Було започатковано внутрішню мобільність студентів та аспірантів між НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» та СумДУ.

20 квітня на засіданні вченої ради СумДУ ректор Анатолій Васильєв вручив керівникам структурних підрозділів грамоти за першість в університетському рейтингу. За підсумками 2016 року перше місце серед інститутів (факультетів) здобув факультет електроніки та інформаційних технологій. На другому місці – ННІ фінансів, економіки та менеджменту ім.О.Балацького, третю позицію поділили Медичний інститут та факультет технічних систем та енергоефективних технологій.

Міжнародна група наукових дослідників до складу якої увійшов аспірант кафедри Електроніки і комп'ютерної техніки Доброжан Олександр Анатолійович опублікувала оглядову статтю "Compound Copper Chalcogenide Nanocrystals" у престижному журналі світового рівня Chemical Reviews (імпакт-фактор журналу - 37.369). Ця стаття стала вдалим завершенням наукового стажування аспіранта у Каталонському інституті енергетичних досліджень (Catalonia Institue for Energy Research), де аспірант проводив наукову діяльність під керівництвом проф. Андреу Кабот (Prof. Andreu Cabot) та док. Марії Ібаньес (Dr. Maria Ibanez) в періоди 2013, 2015-2016 рр.

14 - 17 березня 2017 року у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова відбувся  ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади із дисципліни «Фізика», який складався з двох турів: теоретичного та експериментального.  Студент 2-го курсу  факультету ЕлІТ Станіслав Ільїн  (науковий керівник: к.ф.-м.н. Ткач О.П.)  став призером, отримавши Диплом ІІІ ступеню

Вітаємо переможця і його наукового керівника!

На фото: Шут Микола Іванович, заступник голови оргкомітету, голова журі, д.ф.-м.наук, академік НАПН України, професор, завідувач кафедри загальної та прикладної фізики НПУ імені М.П. Драгоманова (зліва); Рокицький Максим Олександрович, секретар оргкомітету, к.ф.-м. наук, доцент кафедри загальної та прикладної фізики НПУ імені М.П. Драгоманова (зправа від С.Ільїна).

Tech Battles - це щомісячні зустрічі представників IT-сфери міста Суми: співробітників компаній, викладачів, студентів і слухачів курсів. Формат зустрічей передбачає обговорення одного технічного питання (проблеми) і дискусію навколо двох різних шляхів і підходів його вирішення.

25.12.2016 у Києві відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу "Boteon Robotics Challenge". Учні дитячого центру робототехніки "Ботеон Суми", що займаються на базі СумДУ, протягом грудня готували цікаві проекти для участі у конкурсі. 180 проектів близько 1000 учасників, серед них одразу дві сумські команди вийшли у фінальну стадію конкурсу, а в фіналі зайняли 1 та 2 місце у категорії "новачки".
Добрий початок для дітей, які лише 3 місяці займаються робототехнікою.

Українське військо зазнає перманентного скорочення, через що перед тисячами вчорашніх військовослужбовців постає проблема адаптації до цивільного життя. Крутий поворот у їхніх долях відбувається у важкий для країни і суспільства час, коли скрізь панує безробіття і ринок праці перенасичений уже підготовленими кваліфікованими шукачами роботи. Конкурувати з ними колишнім військовим, котрі погано пристосовані до нового — цивільного — життя, дуже важко.

23 листопада Сумський державний університет відвідали представники компанії «Шкода Транспортейшен» - директор по персоналу Люмір Тесарж, головний інженер проектів Кіріл Касаєв, співробітник відділу кадрів за студентським напрямом Міхал Прат.

Викладачі СумДУ к.ф.-м.н., доцент Чешко І.В. та к.ф.-м.н Ткач О.П відвідали 10 та 11 класи Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15 ім. Д.Турбіна з лекціями на тему "Робототехніка" та "Сучасні носії інформації" в рамках профорієнтаційних заходів ЕлІТ факультету "Тиждень ІТ-грамотності" цикл "Розумні лекції".

27 жовтня в Сумському державному університеті відбулося урочисте відкриття «Центру Інженерного Програмування AMC Bridge». Угоду про співпрацю між вузом та компанією, яка розробляє рішення для систем автоматизованого проектування, конструювання та виробництва, а також PDM та PLM систем, було укладено рік тому задля тісного поєднання наукової та практичної підготовки ІТ-фахівців.