7 травня 2016 року в рамках IT школи СумДУ «ІТ4Teens» відбувся навчальний модуль з Управління ІТ-проектами. Заняття проходило в ігровому режимі у формі бізнес-гри з проектного менеджменту «Kanban». Учасники гри, школярі 9-11 класів шкіл №10 та №27, були розподілені на окремі команди.У кожного учасника була своя роль: менеджер проекту, відповідальний за надходження прибутку, відповідальний за реалізацію проекту та контроль часу, а також відповідальний за відображення процесів на діаграмах (Lead Time Distribution Chart, Cumulative Flow Diagram). Ведучими було оголошено наступне завдання «Йде вже 9 день роботи, ваша компанія розробляє веб-додаток і заробляє на передплатниках. Нові “фічі” приносять нових передплатників. Більше передплатників, більший прибуток. Ваша мета в максимізації прибутку. Ваше завдання в оптимізації потоку роботи та грамотному проектному менеджменті». Протягом проведення гри, учасники продемонстрували навички системного та аналітичного мислення, управління проектами та людьми. Окрім того, суттєво поглибили свої знання у галузі ІТ, управлінні створенням ІТ продуктів, спілкування з замовником тощо. Школярі отримали дуже багато позитивних емоцій від заходу, були в захваті від креативної форми проведення навчання, відзначили кава-брейк, а також вже висловили бажання разом з іншими однолітками примати участь у наступних сесіях IT школи СумДУ «ІТ4Teens».

Нагадаємо, що базі факультету Електроніки та інформаційних технологій, кафедри Комп’ютерних наук, секції Інформаційних технологій проектування проводиться IT школа «ІТ4Teens» для учнів 9-11 класів шкіл м. Суми. IT школа включає в себе 4 освітні модулі: розроблення мобільних додатків на Android, створення web-додатків, game development з курсом 3D графіки та web дизайну, управління ІТ-проектами (project management).

 

Структура факультету електроніки та інформаційних технологій

Факультет ЕлІТ один з найбільших факультетів Сумського державного університету, з найбільшою кількістю професорів та вчених. Щорічно на факультеті відбуваються наукові відкриття та отримуються міжнародні гранти

 • .

  Предмети ЗНО: Українська мова та література, математика, фізика або іноземна мова.

  Інформаційні технології проектування

  Підготовка фахівців для роботи у проектно- орієнтованих і наукових організаціях, підприємствах, ІТ компаніях, де створюються сучасні програмні продукти та реалізуються інноваційні ІТ- рішення, проекти 3D графіки та дизайну, smart-рішення, електронна взаємодія. Випускники працюють ІТ спеціалістами практично в усіх сферах, на посадах QA, TA, девелоперів, бізнес- аналітиків, ІТ інженерів, менеджерів проектів, тощо.

  Інформатика

  Підготовка фахівців у галузі інформаційних технологій, для розв’язання питань пошуку, обробки, передачі та захисту інформації, розробка WEB-сайтів, Internet-програм, систем Е-комерції та формування електронних баз даних. Випускники працюють програмістами, системними адміністраторами мереж, Internet-адміністраторами, WЕВ-дизайнерами.

  Інформаційно-комунікаційні технології

  Підготовка фахівців для роботи в галузі інформаційно-телекомунікаційних технологій для розв'язання питань створення інфраструктури національних, регіональних та міжнародних телекомунікаційних мереж, впровадження систем електронного документообігу та електронного менеджменту.

 • .

  Предмети ЗНО: Українська мова та література, математика, фізика або іноземна мова.

  Комп'ютеризовані системи управління та робототехніка

  Підготовка фахівців з високим рівнем комп’ютерної та схемотехнічної підготовки для розробки та впровадження комп’ютерних систем автоматики та управління у промисловості, транспорті, зв’язку, комунальному господарстві, енергетиці; розв’язування задач автоматизації виробництва за допомогою інформаційних технологій.

 • .

  Предмети ЗНО: Українська мова та література, математика, фізика або іноземна мова.

  Прикладна математика

  Підготовка фахівців з високим рівнем компютерної та математичної підготовки для розв'язуваннязадач з обробки та аналізу даних, криптографії, математичного моделювання економічних, фізичних, біологічних та соціальних процесів.

 • .

  Предмети ЗНО: Українська мова та література, математика, фізика або іноземна мова.

  Кібербезпека

  Підготовка фахівців, здатних розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми з забезпечення кібернетичної безпеки інформаційно-комунікаційних систем, які володіють поглибленими знаннями з фундаментальних та комп’ютерних наук, програмування, інформаційних технологій, іноземної мови.

 • .

  Предмети ЗНО: Українська мова та література, математика, фізика або іноземна мова.

  Мережеві та інтернет-технології

  Підготовка фахівців з сучасних телекомунікаційних технологій, здатних вирішувати завдання зі створення сучасних широкосмугових мультисервісних транспортних мереж на базі Інтернет-протоколів, проектування і оптимізації телекомунікаційної інфраструктури, комп'ютерних мереж і мереж мобільного і стаціонарного зв'язку.

 • .

  Предмети ЗНО: Українська мова та література, математика, фізика або іноземна мова.

  Комп'ютерні технології та наноматеріали в електроніці

  Підготовка фахівців з електронної техніки для роботи зі створення, програмування і застосування комп’ютерно-інформаційних та Embedded систем, нано- і оптоелектроніки, сенсорної техніки у всіх сферах науки, промисловості та бізнесу.

  Комп'ютерні системи та компоненти

  Підготовка фахівців з електронної техніки та електронних систем, робота яких пов’язана з виробництвом, сервісним обслуговуванням та реалізацією електронної та комп’ютерної техніки, розробкою спеціалізованого програмного забезпечення.

 • .

  Предмети ЗНО: Українська мова та література, математика, фізика або іноземна мова.

  Нанотехнології та біомедичні системи

  Підготовка спеціалістів широкого профілю з розробки та експлуатації приладів електронної та біомедичної техніки, дифракційної електроніки, нанотехнологій, застосування сучасних медико-технічних інформаційних технологій.

 • .

  Предмети ЗНО: Українська мова та література, математика, фізика або іноземна мова.

  Біомедична інженерія

  Підготовка фахівців зі створення та застосування спеціалізованих електронних засобів для обробки біосигналів, медичної візуалізації, моделювання та визначення умов терапевтичної дії у галузі медицини та реабілітаційної інженерії.

 • .

  Предмети ЗНО: Українська мова та література, математика, фізика або іноземна мова.

  Електротехнічні системи електроспоживання

  Підготовка інженерів-електриків з комп’ютерного розрахунку, проектування та експлуатації електротехнічного устаткування, передачі, розподілу та раціонального використання електроенергії, впровадження енергозберігаючих технологій, альтернативної енергетики.

 • .

  Предмети ЗНО: Українська мова та література, фізика, математика або іноземна мова.

  Фізика

  Підготовка фахівців у галузі фізики та фундаментальних наукових досліджень з нанотехнологій, наноматеріалів, сучасних фізичних проблем, мікроелектроніки. Студенти беруть участь у програмах академічної мобільності та навчаються в міжнародній аспірантурі.

.

Спеціальності спрямовані на поглиблене вивчення електроніки та програмування.

.

Спеціальності спрямовані на поглиблене вивчення математики та інформатики.

Факультет електроніки та інформаційних технологій у цифрах

220

Найбільша кількість бюджетних місць серед факультетів СумДУ
(прогноз на 2018 рік)

 
25%

Студентів, аспірантів та викладачів приймають участь у міжнародних програмах обміну

 
70%

Працевлаштування студентів старших курсів за спеціальністю

 
30 000

Середній дохід ІТ-спеціаліста в Україні ( у грн., за даними World Bank)

Контактна інформація

 

Факультет Електроніки та інформаційних технологій, Сумський державний університет, 40007, Україна, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2, корпус ЕТ, ауд. ЕТ-239

 

Телефони приймальні деканату факультету електроніки та інформаційних технологій:
+38 (0542) 687 845
+38 (0542) 331 172
+38 (095) 460 84 16

 

Електронна адреса деканату факультету електроніки та інформаційних технологій: info@elit.sumdu.edu.ua elit@pk.sumdu.edu.ua

 

Спільнота абітурієнтів факультету електроніки та інформаційних технологій:
Facebook