12 вересня у Сумському державному університеті випускник цього вищого навчального закладу, а нині – старший науковий співробітник компанії ІВМ Canada, професор за сумісництвом в Університеті Торонто та Українському Католицькому університеті Олександр Романко провів курс лекцій на тему «Introduction to Data Science, Business Analytics, Big Data and Artificial Intelligence».

Як пояснив сам науковець, курс має на меті зібрати якомога більше слухачів по всій Україні. Лекції вже було проведено у трьох містах нашої держави – Києві, Львові та Одесі. У СумДУ курс зібрав велику кількість слухачів – бажаючих розвиватися в «науці даних»: студентів, викладачів, працівників компаній, стартаперів. Після завершення лекцій вони отримали відповідні сертифікати.

«Свого часу я закінчив Сумський державний університет – навчався на факультетах електроніки та інформаційних технологій, а також у ті часи факультеті фінансів, економіки та менеджменту. Тепер я мешкаю й працюю в Канаді, в місті Торонто і за власної ініціативи «читаю» в Україні ці лекції. Чому саме? Професія аналітика та data scientist користується широким попитом серед компаній та урядових структур, - розповів професор Олександр Романко. – До того ж, це найбільш оплачувана професія з 2010 року. Бізнес-аналітика або data scienсе – «наука аналізу», корисна для прийняття бізнесових рішень. Вона включає методи збору, обробки інформації, оцінку ризиків, моделювання і прогнозування за допомогою інформаційних і телекомунікаційних технологій та дозволяє сотням компаній заощаджувати ресурси».

Олександр Романко – фахівець, який спеціалізується на ризик-аналітиці, бізнес-аналітиці, фінансовому ризик-менеджменті та інформаційних технологіях, є автором більш ніж 20 статей у міжнародних наукових журналах і співавтором декількох книг. Науковець активно співпрацює з університетами та компаніями України, є засновником Кластеру інформаційних технологій міста Суми, а також займається волонтерською діяльністю в українських організаціях Канади.

Організаторами проведення курсів Introduction to Data Science, Business Analytics, Big Data and Artificial Intelligence виступили інститут фінансів, економіки та менеджменту імені О.Балацького СумДУ і факультету електроніки та інформаційних технологій СумДУ. Спонсор проведення – компанія «Mind.K».

Контактна інформація

 

Факультет Електроніки та інформаційних технологій, Сумський державний університет, 40007, Україна, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2, корпус ЕТ, ауд. ЕТ-239

 

Телефони приймальні деканату факультету електроніки та інформаційних технологій:
+38 (0542) 687 845
+38 (0542) 331 172

 

Електронна адреса деканату факультету електроніки та інформаційних технологій: [email protected] [email protected]

 

Спільнота абітурієнтів факультету електроніки та інформаційних технологій:
Facebook