З 2016 року в Сумському державному університеті на базі факультету електроніки та інформаційних технологій запроваджується спеціальність «Кібербезпека». Великі зусилля до відкриття спеціальності доклав колектив УАБС. Задум відкриття цієї безумовно важливої спеціальності з'явився ще в 2014 році, і завдяки спільним зусиллям двох колективів СумДУ та УАБС у 2016 році буде здійснено перший набір.

При підготовці фахівців з кібербезпеки значну увагу буде приділено вивченню та практичному застосуванню технологій інформаційної безпеки при розробці систем керування базами даних та знань, мережевих додатків, додатків для мобільних пристроїв та Інтернет-сервісів, протоколів передачі та шифрування даних. Частина дисциплін ознайомлює студентів з методиками сертифікації, експертизи та проведення спеціальних досліджень засобів і систем кібернетичного захисту інформаційних ресурсів.

 

Окремі курси присвячені методам виявлення, блокування загроз та отримання доказів несанкціонованого доступу до інформації з відповідним ступенем секретності корпоративних, банківських та державних інформаційних ресурсів. При цьому враховуються академічні та професійні вимоги до спеціалістів в галузі програмування, комп’ютерних наук та інформаційно-комунікаційних технологій.

Основні мови та технології, які будуть викладатися студентами спеціальності «Кіберберзпека»: С++, C#, Java, Android API, HTML, CSS, JavaScript, PHP, SQL тощо.

Студенти спеціальності «Кібербезпека» мають можливість відвідувати спецкурси з програмування бізнес-систем від компанії 1-С, курси програмістів та тестувальників міжнародної корпорації NetCracker, курси мережевих адміністраторів компаній Cisco та Microsoft, курси навчального центру сумської ІТ-компанії «MindK» у галузі розробки програмного забезпечення, курси ІТ лабораторії VoIP Lab канадської компанії PortaOne з вивчення VoIP-телефонії з отриманням міжнародних сертифікатів та дипломів та подальшим працевлаштуванням кращих випускників у відповідних компаніях.

Фахівці зі спеціальності «Кібербезпека» можуть займати такі посади: фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення, фахівець з інформаційних технологій, фахівець з розроблення комп'ютерних програм, фахівець з організації захисту інформації з обмеженим доступом, технік із системного адміністрування тощо.

З питань вступу звертайтеся до приймальної комісії СумДУ - http://vstup.sumdu.edu.ua/

Контактна інформація

 

Факультет Електроніки та інформаційних технологій, Сумський державний університет, 40007, Україна, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2, корпус ЕТ, ауд. ЕТ-239

 

Телефони приймальні деканату факультету електроніки та інформаційних технологій:
+38 (0542) 687 845
+38 (0542) 331 172

 

Електронна адреса деканату факультету електроніки та інформаційних технологій: [email protected] [email protected]

 

Спільнота абітурієнтів факультету електроніки та інформаційних технологій:
Facebook