Порядок звітування аспірантів:

1. На початку навчання необхідно затвердити тему дисертаційної роботи та заповнити Індивідуальний навчальний план доктора філософії. Це питання розглядається на засіданні кафедри, вченій раді факультету та затверджується на вченій раді університету.
  2. Наприкінці кожного року підготовки відбувається звітування аспірантів. Аспіранти звітують на засіданні кафедри. До навчально-наукового центру підготовки кадрів вищої кваліфікації (ННЦ ПКВК) (ауд. Г-711) подається заповнений індивідуальний навчальний план за поточний рік та план робіт на наступний рік з відмітками керівника аспіранта, який узгоджується із заступником декана факультету з наукової роботи.
  3. У разі уточнення теми роботи та/або зміни спеціальності необхідно підготувати на вчену раду університету такі документи: витяг з протоколу засідання кафедри про уточнення теми та/або зміну спеціальності; витяг з протоколу засідання вченої ради факультету ЕлІТ про уточнення теми та/або зміну спеціальності. Документи подаються до секретаря вченої ради університету.

Звітування докторантів відбувається на науковій раді університету. Перед цим звіт докторанта та витяг із засідання вченої ради факультету особисто докторантом надається до ННЦ ПКВК.

Правила прийому до аспірантури

На факультеті ведеться підготовка докторів філософії за наступними спеціальностями:

Навчання проводиться за наступними спеціальностями:

Шифр та назва наукової спеціальності

Освітньо-наукова програма

104 Фізика та астрономія

105 Прикладна фізика та наноматеріали

Прикладна фізика та наноматеріали

122 Комп’ютерні науки

Комп’ютерні науки та інформаційні технології

Підготовка в аспірантурі для різних форма навчання (з відривом від виробництва та без відриву від виробництва) триває чотири роки.

Підготовку аспірантів та докторантів у СумДУ організовує та супроводжує навчально-науковий центр підготовки кадрів вищої кваліфікації (ННЦ ПКВК). Вступна кампанія складається з 6 етапів. Прийом заяв на вступ до аспірантури на місця державного замовлення відбувається з 15 по 31 серпня.

Вступники до ВДА подають такі документи:

• заяву;
  • копію документа державного зразка про раніше здобутий ступінь магістра (ОКР спеціаліста) і додаток до нього;
  • копію документа, що посвідчує особу та громадянство;
  • дослідницьку пропозицію за встановленою формою (при поданні заяв на участь у конкурсі за кількома освітньо-науковими програмами – на кожну з них подається окрема дослідницька пропозиція);
  • копію військово-облікового документа – для військово-зобов’язаних;
  • 2 фотокартки 3х4 см.

Паспорт та диплом про вищу освіту подаються вступниками особисто.

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2,