24-25 лютого у рамках проекту «Ініціатива ЄС щодо розвитку програм навчання з біомедичної інженерії у регіоні Східного Партнерства» програми ЄС Темпус проведено тристоронню ініціативну зустріч на базі університету Любляна.

Під час зустрічі обговорювалося питання відкриття нової магістерської програми зі спеціальності «Біомедична інженерія» відповідно до вимог європейських стандартів в рамках виконання проекту. У заході взяли участь представники трьох країн – Словенії, України та Італії. Україну представляли професор, завідувач кафедрою наноелектроніки Сумського державного університету Олександр Погребняк і доцент цієї кафедри Ольга Ющенко.

У рамках візиту було проведено ряд зустрічей із деканом  та заступником декана з питань освіти факультету електротехніки університету м. Любляна, з представниками студентського бюро Erasmus, що опікується питаннями академічної мобільності студентів.

Колеги з університету м.Любляна й університету Болоньї (Італія) поділилися своїм досвідом розробки та впровадження магістерської програми з біомедичної інженерії. Учасники зустрічі відвідали лабораторії біокібернетики, моделювання та контролю, автономних мобільних систем, технології обробки зображень, робототехніки;  організації, що є потенційними роботодавцями випускників спеціальності «Біомедична інженерія» університету м. Любляна: інститут реабілітації (м.Любляна), відділ біомедичної візуалізації та відділ медико-біологічної техніки.

Науковці СумДУ планують покласти досвід європейських колег в основу магістерської програми зі спеціальності «Біомедична інженерія».