Авторитетний український Інтернет-ресурс dou.ua зробив аналіз ІТ-ринку праці Сумщини. В аналітичному огляді відображена точка зору ключових роботодавців Сумщині, які дуже високо оцінили рівень підготовки ІТ-фахівців в Сумському державному університеті.

Запорукою успішних випускників СумДУ є створена та працююча система спільної підготовки студентів в навчальних центрах ІТ-компаній на базі факультету електроніки та інформаційних технологій. Сьогодні на факультеті ЕлІТ ефективно працюють навчальні центри компаній NetCracker, MindK, PortaOne та AMCBridge, де студенти СумДУ отримують сучасні знання, набувають практичних навиків та мають можливість подальшого працевлаштування з поєднанням навчання та роботи в ІТ-компаніях регіону. Ключові думки роботодавців знаходяться нижче:

Юлія Гриценко, Senior Group Manager, керівник навчального центру за напрямком QA в Netcracker:
Сумський офіс компанії Netcracker відкрився у 2006 році і був одним із перших на IT-арені міста. У 2009 року почав роботу наш навчальний центр на базі СумДУ. За час його роботи безкоштовно навчили понад 700 молодих спеціалістів, найкращі з яких були нами працевлаштовані. Кожного року проводимо олімпіади з програмування, тестування та автоматизації тестування.
Радує те, що СумДУ активно працює над підвищенням рівня навчання, створює нові програми та спеціальності, сприяє проведенню семінарів, конференцій, IT-олімпіад. Сьогодні в університеті представлений досить широкий спектр IT-напрямків навчання: комп’ютерні науки, автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології, прикладна математика, телекомунікації та радіотехніка, кібербезпека, економічна кібернетика. Щорічно на ці спеціальності вступає близько 300 студентів. Працюють програми подвійних дипломів з провідними університетами Європи (наприклад, за магістерськими спеціальностями «Комп’ютерні науки» з університетом Кобленц-Ландау в Німеччині).

Надія Івашова, HR-менеджер в AMC Bridge:
Зараз можна спостерігати достатньо інтенсивний розвиток IT-напрямку в Сумах. На ринку з’являється більше компаній, які можуть запропонувати молодим спеціалістам реалізувати себе в усіх основних напрямках.
Основним джерелом кадрів для IT-компаній є СумДУ, з яким налагодили ефективне співробітництво всі великі компанії регіону.

Олександр Савченко, організатор зустрічей PHP User Group, розробник в Delodi:
У місті є сильний університет – СумДУ, який готує ІТ-спеціалістів і з яким співпрацюють різні компанії: NetCracker, PortaOne, MindK. На базі цього університету проходять ІТ-заходи. Він відкритий для налагодження партнерських зв’язків, плідної співпраці з ІТ-компаніями.