Галузь знань: Освітня програма:

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ

КІБЕРБЕЗПЕКА

АКТУАЛЬНІСТЬ

Спеціаліст з кібербезпеки займається розробкою охоронних систем для різних комунікаційних мереж і електронних баз даних, тестує і вдосконалює власні і сторонні розробки для уникнення ризиків витоку відомостей, що становлять державну або комерційну таємницю, конфіденційну інформацію. Така професія є порівняно молодою і отримала широке розповсюдження у зв’язку з впровадженням комп’ютерних та мережевих технологій практично в усіх організаціях — від невеликих комерційних фірм до органів держбезпеки

ПІДГОТОВКА

При підготовці фахівців з кібербезпеки враховуються академічні та професійні вимоги до спеціалістів в галузі програмування, комп’ютерних наук та інформаційно-комунікаційних технологій. При цьому значну увагу приділено вивченню та практичному застосуванню технологій інформаційної безпеки при розробці систем керування базами даних та знань, мережевих додатків та Інтернет-сервісів, протоколів передачі та шифрування даних. Крім того частина дисциплін ознайомлює студентів з методиками сертифікації, експертизи та проведення спеціальних досліджень (в тому числі з використанням паралельних та квантових обчислювальних середовищ) засобів і систем кібернетичного захисту інформаційних ресурсів. Окремі курси присвячені методам виявлення, блокування загроз та отримання доказів несанкціонованого доступу до інформації з відповідним ступенем секретності корпоративних, банківських та державних інформаційних ресурсів..

Студенти спеціальності «Кібербезпека» мають можливість відвідувати спецкурси з програмування бізнес-систем від компанії 1-С, курси програмістів та тестувальників міжнародної корпорації NetCracker, курси мережевих адміністраторів компаній Cisco та Microsoft, курси навчального центру сумської ІТ-компанії «MindK» у галузі розробки програмного забезпечення, курси ІТ лабораторії VoIP Lab канадської компанії PortaOne з вивчення VoIP-телефонії з отриманням міжнародних сертифікатів та дипломів та подальшим працевлаштуванням кращих випускників у відповідних компаніях.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Фахівці зі спеціальності «Кібербезпека» можуть займати такі посади: технік із системного адміністрування, фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення, фахівець з інформаційних технологій, фахівець з розроблення комп'ютерних програм, фахівець з організації захисту інформації з обмеженим доступом тощо.

Vkontakte