Галузь знань: Освітня програма:

ХІМІЧНА ТА БІОЕНЖЕНЕРІЯ

БІОМЕДИЧНА ІНЖЕНЕРІЯ

 

АКТУАЛЬНІСТЬ

Сьогодні одним із основних напрямів розвитку країни є розробка медичної техніки та матеріалів медичного призначення, що потребує залучення високоосвічених фахівців зі  знаннями та навичками з  біології, медицини, медичної техніки, медичної електроніки, матеріалознавства. Медичні  заклади є користувачами великої кількості медичного обладнання, включаючи діагностичне, лабораторне, лікарняне, наркозно-дихальне, рентгено- і радіологічне, фізіотерапевтичне, апаратуру для миття і стерилізації, реабілітаційне обладнання та інші. Окрім цього інтенсивно розвивається інформатизація охорони здоров’я в Україні, що  також потребує відповідного статусу інженерних кадрів. В лікувальних закладах української системи охорони здоров’я існують сфери з невизначеними фахівцями, які часом залучені до дуже відповідальних лікувально-діагностичних процедур з використанням складної медичної техніки і агресивних технологій (апаратів штучного кровообігу, програмування штучних водіїв серцевого ритму, штучного серця, оптометричних досліджень і т.д.). За кордоном – це біомедичні інженери, що заповнюють в системі охорони здоров’я простір, пов'язаний з експлуатацією складної медичної техніки, оскільки лікарі не мають відповідної підготовки.

За вирішення інженерно-технічних проблем в охороні здоров’я відповідає окрема міждисциплінарна галузь науки і техніки  – «Біомедична інженерія», що поєднує інженерію і науки про життя.

Біомедична інженерія – це:

біомедичне обладнання і технології, біометрія, біоелектрика, медична електроніка і моніторинг, отримання і обробка біосигналів і медичних зображень, біоматеріали і біосумісність, сервісне обслуговування та технології експлуатації медичної техніки, біомеханіка, телемедицина, моделювання і симуляція, реабілітаційна інженерія, конструювання і проектування, комп’ютерна графіка, медична інформатика, клітинна і тканинна інженерія, лабораторна і аналітична техніка, аспекти легалізації (сертифікації) медичної продукції.

За  міжнародним стандартом освіта за спеціальністю «Біомедична інженерія» охоплює декілька напрямків:

  • біомедична інженерія (переважно дослідження, розробка, виробництво і матеріалознавство),
  • клінічна або медична інженерія (сертифікація, експлуатація і сервіс),
  • медична фізика (радіаційний контроль і захист від опромінення),
  • біомедична кібернетика і телемедицина (інформаційний простір охорони здоров’я),
  • медичні біотехнології (генна, клітинна, тканинна інженерія, вирощування органів).



ПІДГОТОВКА

При підготовці магістрів з біомедичної інженерії основна увага приділяється вивченню та практичному застосуванню біомедичних систем, вимірювальних приладів та сенсорів, систем обробки та відображення біомедичної інформації. Сучасні біомедичні інженерні системи обов’язково включають в себе ІТ складову – від чисельних методів моделювання біологічних об’єктів до інформаційних комп’ютерних експертних систем та телемедицини. Разом такий комплекс забезпечує сучасну якісну підготовку.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Біомедичний інженер — працівник у сфері розробки,  конструювання, виробництва, експлуатації, ремонту, сервісного обслуговування, експертизи і сертифікації, оцінки відповідності технічним регламентам, стандартам біозахисту та біобезпеки біологічної та медичної техніки, біомедичних виробів і біоматеріалів медичного призначення, повязаних з ними штучних органів, біологічних і медичних технологій, а також відповідного програмного забезпечення та інформаційних технологій для біології, медицини та медичного приладобудування.

Біомедичні інженери відрізняються тим, що їх інженерна освіта з самого початку інтегрована з біологічною і медичною.



 

Галузь знань: Освітня програма:

ЕЛЕКТРИЧНА ІНЖЕНЕРІЯ

ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНІ СИСТЕМИ ЕЛЕКТРОСПОЖИВАННЯ

 

АКТУАЛЬНІСТЬ

Електроенергетика – основа науково-технічного прогресу сучасності, оскільки забезпечує людство теплом, світлом та енергією, без якої неможлива робота будь-якого електричного, електронного, комп’ютерного устаткування, обладнання промислових підприємств, транспорту т.д. Професійна підготовка інженерів-електриків електротехнічних систем проводиться на базі багаторічного досвіду будівництва та експлуатації вітчизняних систем електроспоживання, передового досвіду світової електроенергетики, розвитку нових технологій отримання, передачі та споживання електроенергії, вимог енергозбереження, глобальної інформатизації керування електроспоживанням, чіткої перспективи розвитку нових джерел отримання електричної енергії та підвищення уваги до застосування енергозберігаючих заходів у промисловості.

ПІДГОТОВКА

На спеціальності проводиться підготовка інженерів-електриків з розрахунку, проектування та експлуатації електротехнічного устаткування. В основу професійної підготовки спеціалістів-електроенергетиків положено новітні інформаційні технології, особлива увага приділяється комп’ютерному проектуванню електричних систем і мереж, електротехнічного обладнання і машин, вивчення питань створення сучасних відновлювальних джерел енергії, застосування енергоефективних технологій. Фахівці, які закінчили цю спеціальність, отримують професію інженера-електрика в галузі електропостачання промислових підприємств, виробництва та розподілу електричної енергії. Вони займаються розробкою проектної та робочої документації окремих вузлів електроенергетичних систем, розробкою комп'ютерних варіантів проектної та конструкторської документації, розрахунком електричних схем і застосуванням обчислювальної техніки при проектних розрахунках, плануванням навантажень і витрат електроенергії, управлінням роботою електроустаткування електростанції (підстанції), контролем роботи автоматичних систем управління енергетичними установками, обслуговуванням енергетичних установок та електроустаткування електростанції (підстанції) районних електричних мереж.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Випускники працюють на підприємствах і організаціях різних форм власності, пов’язаних із виробництвом, передачею, розподілом та споживанням електричної енергії, в закладах науки, на посадах головного енергетика, заступника головного енергетика на підприємствах, фахівця з енергоменеджменту та енергоаудиту, спеціаліста з використання сучасних енергозберігаючих технологій, інженера-конструктора у проектних організаціях.

 

Галузь знань: Освітня програма:

АВТОМАТИЗАЦІЯ ТА ПРИЛАДОБУДУВАННЯ

Нанотехнології та біомедичні системи

АКТУАЛЬНІСТЬ

Комп’ютерні електронні біомедичні системи, комп’ютерні діагностичні комплекси для електрокардіографії, ультразвукових досліджень, електроенцефалографії, системи інтелектуального моніторингу стану організму, системи біометричної ідентифікації особи, ультразвукова, ядерно-магнітна та рентгенівська комп’ютерна томографія, комп’ютерні системи підтримки прийняття рішень лікарем, автоматизована інтерпретація діагностичних даних – ось далеко неповний перелік сучасного біомедичного електронного обладнання, яке вимагає постійного вдосконалення та модернізації. Саме тому спеціалісти в галузі фізичної та біомедичної електроніки мають високі шанси працевлаштуватися на сучасному ринку праці.

ПІДГОТОВКА

Розробка нових електронних приладів та вдосконалення існуючих неможливі без поєднання фундаментальних фізико-математичних, медико-біологічних та медико-технічних знань. У процесі навчання студенти отримують глибокі знання комп’ютерної техніки та мікропроцесорів, а також унікальну міждисциплінарну підготовку в галузі дослідження, розроблення та експлуатації складного медичного обладнання, застосування сучасних медико-технічних інформаційних технологій, отримують знання з фундаментальних принципів функціонування живих систем. Крім цього, спеціальна профілююча підготовка закладається на основі знань у галузі дифракційної електроніки, іонно-плазмових технологій та нанотехнологій.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Випускники спеціальності є спеціалістами широкого профілю, які можуть на сучасному рівні вирішувати задачі пов’язані з розробкою та експлуатацією приладів електронної техніки (у тому числі і медико-біологічного характеру). Вони спроможні працювати інженерами-дослідниками, фахівцями в галузі медичної кібернетики та статистики, інженерами-операторами по обробці та аналізу медико-біологічної інформації, проведення медичного моніторингу, забезпечення немедикаментозних методів лікування та здійснення операцій апаратної діагностики, інженерами на підприємствах, робота яких пов’язана зі створенням та модернізацією електронного та комп’ютерного обладнання.

 

Галузь знань: Освітня програма:

ЕЛЕКТРОНІКА ТА ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ

Електронні інформаційні системи

 

АКТУАЛЬНІСТЬ

Сучасний стан розвитку науки і техніки характеризується зростанням ролі електроніки в усіх сферах людської діяльності. За даними статистики, до 80 % від обсягу всієї світової промисловості займає саме електроніка. Скрізь ми стикаємося з електронними пристроями та системами, до яких належать: сенсори різного функціонального призначення; мікропроцесорні пристрої та системи керування об'єктами; пристрої зв'язку і телекомунікаційні системи; комп'ютерні системи загального і спеціального призначення. Об’єктом професійної діяльності спеціалістів спеціальності «Електроніка» (освітня програма «Електронні інформаційні системи») є сенсорні системи, Internet технології, системи комп’ютерного зору,  локальні і глобальні комп’ютерні мережі, пристрої та системи відображення інформації, волоконно-оптичні лінії зв’язку, системи комп’ютерної обробки результатів експериментальних досліджень, розробка нових матеріалів електронної техніки у вигляді гранульованих або високоентропійних плівкових сплавів, магніто-неоднорідних структур та вивчення їх властивостей.

ПІДГОТОВКА

У рамках освітньої програми «Електронні інформаційні системи» студенти  проходять фундаментальну підготовку з електронного мікроприладобування, спінтроніки і сенсорної техніки на основі наноматеріалів, що надає студентам глибоке розуміння принципів функціонування сучасних пристроїв – від мобільних телефонів і автомобільної електроніки до робототехнічних комплексів, комп'ютеризованих автоматичних ліній, волоконно-оптичних систем зв’язку та джерел живлення, включаючи зарядні пристрої смартфонів і ноутбуків.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Перевагами випускників освітньої програми «Електронні інформаційні системи» спеціальності «Електроніка» є універсальність їх професійної підготовки, що забезпечує працевлаштування в науково-дослідних установах та на промислових підприємствах, робота в яких пов’язана із застосуванням інформаційних систем, сучасними напрямами мікроприладобудування, сенсорної техніки, наноелектроніки і спінтроніки; навчальних закладах освіти (школи, професійні ліцеї, технікуми, вищі навчальні заклади освіти);  IT- компаніях (NetCracker, PortaOne, ПАТ «Укртелеком», MindK тощо),  комп'ютерних фірмах (CompService, Спектр-АС, ПрофТел), які займаються виробництвом, програмуванням, обслуговуванням і ремонтом комп'ютерної та сенсорної техніки; підприємствах приладобудування та енергетики (Shkoda Transportation, концерн «Nicmas», ПАТ «Сумиобленерго» та ін.), що займаються виробництвом та експлуатацією електронного обладнання, сенсорних і робототехнічних комплексів.

Після закінчення навчання магістри можуть отримати ступінь Доктора філософії та Доктора наук за спеціальністю «Прикладна фізика та наноматеріали» в аспірантурі та докторантурі при кафедрі електроніки, загальної та прикладної фізики  або в аспірантурах іноземних закладів:  Інституті ядерної фізики Польської Академії наук (м. Краків), Інституті фізики (м. Братислава, Словаччина), Технічний університет (м.Люблін, Польща),  Карловому університеті (м. Прага, Чехія), Інституті фізики Університету ім. Й. Гуттенберга (м.Майнц, Німеччина) та Університеті Лорієн (м.Нансі, Франція).

 

 

 

Галузь знань: Освітня програма:

ЕЛЕКТРОНІКА ТА ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ

Електронні системи та компоненти

 

АКТУАЛЬНІСТЬ

У наш час електроніка є рушійною силою сучасного розвитку науки і техніки. Спираючись на досягнення електроніки і новітні електронні технології як на фундамент, набувають вражаючого розвитку інформаційні та комунікаційні технології, комп'ютерні технології та різноманітні комп'ютерні системи від систем штучного інтелекту і комп'ютерного зору до звичайних смартфонів і мікроконтролерних пристроїв керування побутової техніки. Сьогодні ми можемо спостерігати як на зміну всеохоплюючої цифровізації усіх сфер людського життя стрімко приходить їх комп'ютеризація, коли комп'ютерна техніка та штучний інтелект усе глибше й глибше проникають в усі ланки суспільства – промисловість, комерційну та бізнесову діяльність, освіту та звичайний людський побут. Кафедра електроніки і комп'ютерної техніки, відкликаючись на потреби сьогодення, проводить підготовку фахівців з технічної електроніки, які спеціалізуються на розробці і програмуванні комп'ютерної техніки, обслуговуванні, налагоджуванні та ремонті різноманітних комп'ютерних систем.

ПІДГОТОВКА

В рамках спеціалізації "Електронні системи та компоненти" спеціальності "Електроніка" студенти, окрім фундаментальних знань і навичок з промислової електроніки, отримують поглиблені знання і навички в області комп'ютерної техніки, комп'ютерних систем управління і комп'ютерних мереж.

Фундаментальна підготовка з технічної електроніки надає студентам глибоке розуміння принципів побудови і роботи сучасних електронних пристроїв і систем – від мобільних телефонів і автомобільної електроніки до робототехнічних комплексів, верстатів з числовим програмним управлінням, 3D принтерів і комп'ютеризованих автоматичних ліній. Студенти здобувають навички самостійного проектування, виготовлення, програмування й налаштування різних електронних систем – від побутових до складних промислових: джерел живлення, включаючи сонячні елементи, зарядних пристроїв, смартфонів і планшетних комп'ютерів, мережевого обладнання, мікроконтролерних систем керування і обробки інформації.

За результатами підготовки з спеціалізації "Електронні системи та компоненти" студенти отримують поглиблені знання з комп'ютерної електроніки, набувають уміння із застосування і розробки нових комп'ютерних технологій, побудови різних комп'ютерних систем, їх програмування та налаштовування, включаючи глобальні і локальні комп'ютерні мережі. За час підготовки студенти навчаються розробляти та програмувати мобільні та вбудовані (Embedded) комп'ютерні системи, будувати і налагоджувати сучасні робототехнічні комплекси і системи комп'ютерного зору, активно впроваджувати технології 3D друку, Internet технології та системи штучного інтелекту у промисловість, комерційну діяльність та інші ланки людського життя. Студенти глибоко оволодівають JAVA технологіями і Android системами, Unix подібними і WebSCADA-системами, застосовуючи при цьому сучасне програмне забезпечення і сучасні мови програмування. В рамках спеціалізації "Електронні системи та компоненти" існують вибіркові складові навчальних програм "Мобільні комп'ютерні системи", "Промислові комп'ютерні системи" та "Системи комп'ютерного зору".



ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Перевагами випускників спеціалізації "Електронні системи та компоненти" спеціальності "Електроніка" є універсальність і гнучкість їхньої професійної підготовки, гостра необхідність у фахівцях такого профілю, що забезпечує їхнє працевлаштування в різних галузях науки, виробництва, бізнесу. Глибокі фундаментальні знання дозволяють їм легко опанувати суміжні напрями і спеціалізації, пов'язані з комп'ютерними науками, інформаційними технологіями, інженерією програмного забезпечення, кібербезпекою тощо. Серед замовників випускників спеціалізації "Електронні системи та компоненти" спеціальності "Електроніка" компанії і підприємства IT-сфери (AT&T, NetCracker, PortaOne, ПАТ "Укртелеком", Volya, MindK тощо), комп'ютерні фірми і сервісні центри (CompService, Астрон, Спектр-АС, ПрофТел тощо), які займаються виробництвом, програмуванням, обслуговуванням, ремонтом і реалізацією комп'ютерної електронної техніки, машинобудівні, приладобудівні і енергетичні підприємства (Shkoda Transportation, концерн "Nicmas", ПАТ "Сумиобленерго", АО "Насосэнергомаш" тощо) які експлуатують та створюють комп'ютеризовані системи, робототехнічні комплекси, різноманітне електронне та енергетичне обладнання.

 

 

Галузь знань: Освітня програма:

АВТОМАТИЗАЦІЯ ТА ПРИЛАДОБУДУВАННЯ

Комп'ютеризовані системи управління та робототехніка

 

АКТУАЛЬНІСТЬ

Сучасні технічні та організаційні системи управління – це складні інформаційно-технологічні комплекси на основі потужних комп'ютерних мереж. Системи управління є засобами, що забезпечують мобільність та ефективність сучасної промисловості та економіки промислово розвинутих країн. На теперішній час більшість об'єктів виробничої діяльності не можуть ефективно функціонувати без складних організаційних та технічних систем управління.

ПІДГОТОВКА

Основною перевагою випускників спеціальності «Системи управління і автоматики» є засвоєння ними найбільш широкого спектру технічних знань: від спеціальних розділів математики та фізики, присвячених системам автоматичного керування та контролю, до загальної теорії систем. Студенти отримують знання, які визначаються сучасною тенденцією розвитку – впровадженням комп'ютерних систем автоматики і управління у всіх галузях техніки та технологій, а саме промислового виробництва, транспорту, зв'язку, комунального господарства, енергетики та ін. Фахівці мають високий рівень комп'ютерної, електротехнічної та системотехнічної підготовки, здатні вирішувати задачі автоматизації діючого виробництва і створення нових систем автоматизації на базі інформаційних технологій. Об’єктами професійної діяльності фахівців у галузі системної інженерії є системи та пристрої управління, які реалізовані на мікропроцесорах та ЕОМ, електромеханічні системи автоматизації, автоматизовані технологічні системи, комп’ютеризовані адміністративні та соціальні системи, комп’ютерні мережі.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Широкий технічний світогляд забезпечує швидке та перспективне працевлаштування випускників спеціальності в найбільш динамічних та ефективних галузях господарства: машинобудування, хімічна та нафтова промисловість, енергомашинобудування, енергетичний комплекс, системи автоматизації комерційної діяльності підприємств, банківська справа. Потужна комп’ютерна підготовка також дозволяє випускникам даної спеціальності працевлаштовуватися на посади адміністраторів комп’ютерних мереж, програмістів прикладного програмного забезпечення.

 

Галузь знань: Освітня програма:

ЕЛЕКТРОНІКА ТА ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ

Мережеві та інтернет-технології

АКТУАЛЬНІСТЬ

Телекомунікації та Інтернет-технології складають один із найважливіших напрямів ІТ-сфери, що стрімко розвивається. Революційні зміни, які відбуваються в нашому житті, бізнесі, соціальній та промисловій інфраструктурі, пов'язані саме з телекомунікаціями та мережевими технологіями. Вже нікого не дивує те, що знаходячись на величезній відстані від місця події, можна бути її повноправним учасником, будь-то бізнес-форум, комерційний проект або наукова конференція. За оцінками експертів впровадження багатьох революційних телекомунікаційних технологій намічається на початок-середину 2030-х років. Вже зараз на підході до впровадження такі новітні технології як Інтернет речей, Інтернет-телебачення, мобільний зв'язок покоління 5G, тощо. Щорічне зростання на 25% сектору інформаційно-комунікаційних технологій та телекомунікацій суттєво перевищує показники росту кращих економік світу, а світові ІТ-бренди в галузі телекомунікацій стали найвдалішими бізнес-проектами останніх десятиліть. Кафедра електроніки і комп'ютерної техніки, відповідаючи викликам сучасної ІТ-сфери, спираючись на новітні досягнення в області телекомунікацій і сучасну лабораторну базу, впроваджує підготовку фахівців з телекомунікацій, які спеціалізуються на розробці і застосуванні сучасних мережевих та Internet-технологій.

ПІДГОТОВКА

У процесі навчання зі спеціальності "Телекомунікації та радіотехніка" освітньої програми "Мережеві та Інтернет-технології" студенти вивчають дисципліни, які дають фундаментальні знання про інформацію, способи її обробки, розподілу та захисту в телекомунікаційних системах та комп'ютерних мережах, глибокі знання про сучасні інформаційно-комунікаційні технології та технічні засоби зв’язку. Сумісно з навичками використання програмних засобів і роботи в комп'ютерних мережах, а також умінням створювати та використовувати Internet-технології, студенти оволодівають здатністю проектувати нові телекомунікаційні та інформаційні мережі, цифрові системи передачі та комутації даних, монтувати та налагоджувати цифрові та оптичні модулі мереж. Значний обсяг навчальних дисциплін спрямований на надання студентам ґрунтовних навичок програмування телекомунікаційних систем та комп'ютерних мереж, Unix подібних систем, мобільних пристроїв комунікацій, Web-програмування та програмування IP-телефонії, створення розподілених баз даних. Знаючи особливості телекомунікаційних мереж, які є основою більшості сучасних інформаційних технологій, студенти можуть легко опанувати суміжні напрями ІT-сфери: програмну та комп'ютерну інженерію, безпеку інформаційних та комунікаційних систем.


.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Більшість аналітиків вважають ринок праці у сфері телекомунікацій та Інтернет-технологій найбільш перспективним у ХХІ столітті, що підтверджується 30-50% динамікою попиту фахівців у цій IT-сфері. Як наслідок, на фахівців зі спеціальності "Телекомунікації та радіотехніка" спеціалізації "Мережеві та Інтернет-технології" існує значний попит серед державних та комерційних установ як в Україні, так і в світі. Фахівці в галузі телекомунікацій працюють в національному операторі зв’язку ПАТ "Укртелеком", в комерційних операторах та провайдерах мобільного зв’язку та Інтернет-послуг "Київстар" "Vodafone", "Inter Telecom" та "Воля", в державних і комерційних телерадіокомпаніях. Фахівці в галузі телекомунікацій можуть успішно працювати у світових провідних компаній з виробництва та програмування телекомунікаційного та мережевого обладнання таких, як "Samsung", "Cisco", "Alcatel" і D-Link, і працевлаштовуватися до світових Internet-провайдерів та компаній з управління та програмування телекомунікацій ATT, Comcast, Free, Internode, NetCracker, PortOne тощо.


 

 

 

 

Галузь знань: Освітня програма:

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ

КІБЕРБЕЗПЕКА

 

АКТУАЛЬНІСТЬ

Спеціаліст з кібербезпеки займається розробкою охоронних систем для різних комунікаційних мереж і електронних баз даних, тестує і вдосконалює власні і сторонні розробки для уникнення ризиків витоку відомостей, що становлять державну або комерційну таємницю, конфіденційну інформацію. Така професія є порівняно молодою і отримала широке розповсюдження у зв’язку з впровадженням комп’ютерних та мережевих технологій практично в усіх організаціях — від невеликих комерційних фірм до органів держбезпеки

ПІДГОТОВКА

При підготовці фахівців з кібербезпеки враховуються академічні та професійні вимоги до спеціалістів в галузі програмування, комп’ютерних наук та інформаційно-комунікаційних технологій. При цьому значну увагу приділено вивченню та практичному застосуванню технологій інформаційної безпеки при розробці систем керування базами даних та знань, мережевих додатків та Інтернет-сервісів, протоколів передачі та шифрування даних. Крім того частина дисциплін ознайомлює студентів з методиками сертифікації, експертизи та проведення спеціальних досліджень (в тому числі з використанням паралельних та квантових обчислювальних середовищ) засобів і систем кібернетичного захисту інформаційних ресурсів. Окремі курси присвячені методам виявлення, блокування загроз та отримання доказів несанкціонованого доступу до інформації з відповідним ступенем секретності корпоративних, банківських та державних інформаційних ресурсів..

Студенти спеціальності «Кібербезпека» мають можливість відвідувати спецкурси з програмування бізнес-систем від компанії 1-С, курси програмістів та тестувальників міжнародної корпорації NetCracker, курси мережевих адміністраторів компаній Cisco та Microsoft, курси навчального центру сумської ІТ-компанії «MindK» у галузі розробки програмного забезпечення, курси ІТ лабораторії VoIP Lab канадської компанії PortaOne з вивчення VoIP-телефонії з отриманням міжнародних сертифікатів та дипломів та подальшим працевлаштуванням кращих випускників у відповідних компаніях.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Фахівці зі спеціальності «Кібербезпека» можуть займати такі посади: технік із системного адміністрування, фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення, фахівець з інформаційних технологій, фахівець з розроблення комп'ютерних програм, фахівець з організації захисту інформації з обмеженим доступом тощо.

 

Галузь знань: Освітня програма:

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ

ІНФОРМАТИКА

АКТУАЛЬНІСТЬ

Сьогодення неможливо уявити без комп'ютерної техніки та інформаційних технологій. Їх стрімкий розвиток призвів до актуалізації багатьох проблем та складних задач, серед яких – задача створення сучасного прикладного та системного програмного забезпечення, орієнтованого під потреби конкретних користувачів, Web-дизайн, створення систем електронної комерції, баз даних, систем штучного інтелекту, проблеми комп'ютерної лінгвістики та комп'ютерної графіки, захисту інформації, тощо. Саме для вирішення вказаного кола задач і необхідні випускники спеціальності «Інформатика».

ПІДГОТОВКА

За період навчання студенти отримують неперервну наскрізну підготовку з сучасних технологій програмування, методів проектування програмного забезпечення, розробки Інтернет-додатків та Web-сайтів, створення ефективних структур баз даних, впровадження сучасних мережевих технологій, адміністрування розподілених комп’ютерних систем. Крім того, випускники набувають знання з аналізу і синтезу інтелектуальних систем різного призначення, у тому числі здатних самонавчатися, захисту інформації, розпізнавання образів, обробки надвеликих чисел, розподілених обчислень, штучних нейронних мереж, систем електронної комерції і т.д. Крім того, студенти спеціальності «Інформатика» мають можливість відвідувати спецкурси з програмування бізнес-систем від компанії 1-С, курси програмістів та тестувальників міжнародної корпорації NetCracker, курси мережевих адміністраторів компаній Cisco та Microsoft з отриманням відповідних міжнародних сертифікатів та дипломів та подальшим працевлаштуванням кращих випускників у відповідних компаніях.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Випускники працюють спеціалістами з розробки програмного забезпечення, інформаційної безпеки, керівниками проектів, системними адміністраторами комп’ютерних мереж, розробниками систем Internet-комерції, Web-дизайнерами. Також високий рівень підготовки фахівців у галузі фундаментальних наук надає їм можливість виконувати науково-дослідну роботу у галузі теоретичної (математичної) інформатики, працювати фахівцями з комп’ютерного моделювання та наукового програмування.

 

 

 

Галузь знань: Освітня програма:

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ПРОЕКТУВАННЯ

 

АКТУАЛЬНІСТЬ

Спеціальність «Інформаційні технології проектування» являє собою унікальне поєднання комп'ютерних та інженерних дисциплін, що дозволяє здобути усесторонню збалансовану освіту, дає можливість знайти роботу на підприємствах різного профілю діяльності: в банках, в державних установах, на заводах, на підприємствах, що займаються розробкою програмного забезпечення, в науково-дослідницьких інститутах. Спеціалісти з інформаційних технологій проектування – це універсальні фахівці, які здатні працювати в різних галузях промисловості та комерційних структурах, що потребують застосування сучасних інформаційних технологій. Це призводить до постійного зростання попиту на даних спеціалістів на ринку праці, і саме тому факультетом Електроніки та інформаційних технологій здійснюється підготовка професіоналів у галузі використання інформаційних технологій, здатних кваліфіковано вирішувати питання розробки, впровадження та експлуатації інформаційних систем, що призначені для підтримки та обміну даними у системах управління організаціями та підприємствами різних галузей.

ПІДГОТОВКА

Підготовлені фахівці, зокрема, забезпечують професійне проектування, розробку, впровадження та експлуатацію CAD/CAМ/CAE та PDM систем для високотехнологічних підприємств. Студенти також отримують підготовку з базових інженерних дисциплін, програмування, 3D-дизайну, адміністрування комп’ютерних мереж та баз даних, що значно поширює коло їх можливого працевлаштування. Зокрема, студенти вивчають методи розробки прикладних програмних систем проектування з використанням сучасних інформаційних технологій; методи проектування та експлуатації баз знань і баз даних; використання методів і засобів пошуку, одержання, обробки і використання інформації за допомогою глобальних і локальних телекомунікаційних мереж; створення інтегрованих систем проектування і моделювання спеціального призначення з використанням сучасних комп'ютерних технологій; розробки і проектування комп'ютерних систем та мереж; розробки і менеджменту інформаційних ресурсів.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Випускники спеціальності працевлаштовуються на посади системних аналітиків, програмістів, системних адміністраторів, фахівців з ІТ-менеджменту у спеціалізованих ІТ-підрозділах, що займаються супроводом та розробкою сучасних інформаційних систем та технологій, роботою із сучасними комп'ютерними системами проектування і моделювання в електроніці і телекомунікації (схемотехніка, конструювання, технологія виробництва).