Два наукових журнали Сумського державного університету – «Журнал нано- та електронної фізики» («Journal of Nano- and Electronic Physics») та «Маркетинг і менеджмент інновацій» («Marketing and Management of Innovations») увійшли до бази даних Web of Science Core Collection. Показники цієї бази враховуються при складанні найбільш престижних рейтингів університетів і наукових установ – QS, Webometrics, THE, Шанхайського тощо.

Входження журналів СумДУ до БД Web of Science свідчить про високий рівень оприлюднення результатів досліджень з актуальних тематик, потужний науковий потенціал та практичну цінність проведених досліджень на світовому рівні. Дотепер БД Web of Science Core Collection індексувалося 16 журналів з України.

Довідково. Web of Science – наукометрична база даних публікацій, що надає доступ до бібліографічних даних наукових статей періодичних видань, книг та матеріалів наукових конференцій. Загалом база даних налічує понад 12000 найбільш рейтингових журналів та більш, ніж 160000 конференцій з 250 дисциплін.

Структура факультету електроніки та інформаційних технологій

Факультет ЕлІТ один з найбільших факультетів Сумського державного університету, з найбільшою кількістю професорів та вчених. Щорічно на факультеті відбуваються наукові відкриття та отримуються міжнародні гранти

Інформаційні технології проектування

Підготовка фахівців для роботи у проектно- орієнтованих і наукових організаціях, підприємствах, ІТ компаніях, де створюються сучасні програмні продукти та реалізуються інноваційні ІТ- рішення, проекти 3D графіки та дизайну, smart-рішення, електронна взаємодія. Випускники працюють ІТ спеціалістами практично в усіх сферах, на посадах QA, TA, девелоперів, бізнес- аналітиків, ІТ інженерів, менеджерів проектів, тощо.

Інформатика

Підготовка фахівців у галузі інформаційних технологій, для розв’язання питань пошуку, обробки, передачі та захисту інформації, розробка WEB-сайтів, Internet-програм, систем Е-комерції та формування електронних баз даних. Випускники працюють програмістами, системними адміністраторами мереж, Internet-адміністраторами, WЕВ-дизайнерами.

Інформаційно-комунікаційні технології

Підготовка фахівців для роботи в галузі інформаційно-телекомунікаційних технологій для розв'язання питань створення інфраструктури національних, регіональних та міжнародних телекомунікаційних мереж, впровадження систем електронного документообігу та електронного менеджменту.

• .
    Комп'ютеризовані системи управління та робототехніка

Підготовка фахівців з високим рівнем комп’ютерної та схемотехнічної підготовки для розробки та впровадження комп’ютерних систем автоматики та управління у промисловості, транспорті, зв’язку, комунальному господарстві, енергетиці; розв’язування задач автоматизації виробництва за допомогою інформаційних технологій.

Прикладна математика

Підготовка фахівців з високим рівнем компютерної та математичної підготовки для розв'язуваннязадач з обробки та аналізу даних, криптографії, математичного моделювання економічних, фізичних, біологічних та соціальних процесів.

Кібербезпека

Підготовка фахівців, здатних розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми з забезпечення кібернетичної безпеки інформаційно-комунікаційних систем, які володіють поглибленими знаннями з фундаментальних та комп’ютерних наук, програмування, інформаційних технологій, іноземної мови.

Мережеві та інтернет-технології

Підготовка фахівців з сучасних телекомунікаційних технологій, здатних вирішувати завдання зі створення сучасних широкосмугових мультисервісних транспортних мереж на базі Інтернет-протоколів, проектування і оптимізації телекомунікаційної інфраструктури, комп'ютерних мереж і мереж мобільного і стаціонарного зв'язку.

• .
    Комп'ютерні технології та наноматеріали в електроніці

Підготовка фахівців з електронної техніки для роботи зі створення, програмування і застосування комп’ютерно-інформаційних та Embedded систем, нано- і оптоелектроніки, сенсорної техніки у всіх сферах науки, промисловості та бізнесу.

Комп'ютерні системи та компоненти

Підготовка фахівців з електронної техніки та електронних систем, робота яких пов’язана з виробництвом, сервісним обслуговуванням та реалізацією електронної та комп’ютерної техніки, розробкою спеціалізованого програмного забезпечення.

Нанотехнології та біомедичні системи

Підготовка спеціалістів широкого профілю з розробки та експлуатації приладів електронної та біомедичної техніки, дифракційної електроніки, нанотехнологій, застосування сучасних медико-технічних інформаційних технологій.

Біомедична інженерія

Підготовка фахівців зі створення та застосування спеціалізованих електронних засобів для обробки біосигналів, медичної візуалізації, моделювання та визначення умов терапевтичної дії у галузі медицини та реабілітаційної інженерії.

Електротехнічні системи електроспоживання

Підготовка інженерів-електриків з комп’ютерного розрахунку, проектування та експлуатації електротехнічного устаткування, передачі, розподілу та раціонального використання електроенергії, впровадження енергозберігаючих технологій, альтернативної енергетики.

Фізика

Підготовка фахівців у галузі фізики та фундаментальних наукових досліджень з нанотехнологій, наноматеріалів, сучасних фізичних проблем, мікроелектроніки. Студенти беруть участь у програмах академічної мобільності та навчаються в міжнародній аспірантурі.

.

Спеціальності спрямовані на поглиблене вивчення електроніки та програмування.

.

Спеціальності спрямовані на поглиблене вивчення математики та інформатики.

Факультет електроніки та інформаційних технологій у цифрах

Найбільша кількість бюджетних місць серед факультетів СумДУ
(прогноз на 2018 рік)

25%